Karin, chalani & futbalová akadémia Foot Lab vo švajčiarskych Alpách.

Radi by sme s vami zdieľali príbeh mladých futbalistov, Karin, Maťa a Martina. V lete sa rozhodli stráviť týždeň vo futbalovej škole Patrika La Spinu, Foot Lab, vo Švajčiarsku, kde zažili viac ako bežný kemp, intenzívnu futbalovú prípravu a tzv. High performance kemp.

Let absolvovali z rakúskej Viedne smer Geneva. Tu ich vyzdvihli zástupcovia kempu a rýchlovlakom previezli na miesto kempu, kde ich čakal útulný 3*** hotel, veľký bazén na regeneráciu a rozľahlé tréningové ihrisko 100m od ubytovania.

Zakladateľ spoločnosti Foot Lab, Patrick La Spina sa špecializuje na technický rozvoj hráčov, a je tvorcom metódy, ktorú vyvinul v spolupráci s Zinedinom Zidanom a Davidom Bettonim (Coach Real Madrid). U Patricka zažili každý vo svojej vekovej kategórii kvalitnú tréningovú štruktúru, ktorá im umožnila zlepšiť či už ich pohyb, vnímanie hry na ihrisku a futbalovú techniku. Tréneri opakovane bazírovali najmä na aspektoch modernej hry ako sú sebavedomý prvý dotyk – bleskové spracovanie lopty a jej kontrola, rýchla kľučka do proti pohybu proti hráča ( tá je signature skill a lá FOOT LAB), či rozumný výber miesta a pohyb do voľného priestoru.

Kemp hráči absolvovali vo výnimočnom prostredí kantónu Valais, v horskom mestečku Crans-Montane, v srdci švajčiarskych Álp. V prvý deň sa síce museli aklimatizovať na nadmorskú výšku 1.500 mnm., no ďalej v programe kempu sa medzi rovesníkmi nestratili. Futbalový pobyt ich obohatil aj v rámci ich osobného rozvoja, na kempe boli bez rodičov a mali šancu pričuchnúť okrem anglického jazyka aj k francúzštine.

Chalani mali vo svojej tréningovej skupine dokonca synovca slávneho futbalistu Mbapé z PSG Paris, Karin zažila trénera, ktorý aktívne hrá v UK v Championship – 2. anglickú ligu no a všetci traja mali najmä priestor a čas sa po celých 5 dní a 10 tréningov futbalom fantasticky zabaviť.

Veríme, že ich letný príbeh bude inšpiráciou pre ďalších futbalovú kariéru a takisto ostatných mladých futbalistov, ktorí snívajú o vlastných úspechoch na futbalovom poli. ⚽🌟