Často kladené otázky:

Prihláška na kemp:
 
 1. Dohodnime si individuálnu konzultáciu na ktorej spolu vyberieme vhodný pobyt pre vaše dieťa. Prejdeme si vaše očakávanie, športové zručnosti, jazykové schopnosti dieťaťa, atp.
 2. Ak sa rozhodnete pre konkrétny kemp, v tzv. rodičovskom portáli konkrétneho kempu si jednoducho vytvoríte užívateľské konto, vyberiete dátum a miesto konania kempu, vyplníte údaje o dieťati, o vás ako o rodičovi, doplníte údaje o zdravotnom stave dieťaťa, dietických požiadavkách a neskôr aj detaily o plánovanom prílete a odlete.
 3. Kemp vám následne potvrdí objednávku a rezervuje miesto na kempe.
 4. Následne vám bude vystavená zálohová resp. úhradová faktúra s číslom objednávky a platobnými údajmi. Úhradu môžete vykonať buď kreditnou kartou cez platobnú bránu Flyware, alebo klasicky bankovým prevodom na IBAN.
 5. Posledným krokom je spätný potvrdzovací mail z kempu a rekapitulácia správnosti zadaných údajov (dátumy kempu, informácie o dieťati), odoslanie fotografie tváre dieťaťa kvôli vystaveniu tzv. kempového ID.
 6. Rezervácia letenky

Ak sa rozhodnete, ktorý kemp a dátumy by ste chceli absolvovať, môžete si ho dopredu zarezervovať. 

Pre rezerváciu kempu je potrebné uhradiť splatnú zálohu (do 1.5.) vo výške 20 % z ceny kurzu, čo zodpovedá približne sume 350 £ za každý týždeň kempu. Záloha je do 1.5. plne refundovateľná. Vaša konečná platba zostatku je splatná do 30.6. V prípade bookingu po 1.5. je nutné uhradiť už plnú sumu.

Zmena je možná, ak je voľné miesto v kurze, na ktorý by ste chceli prejsť. Ak by ste chceli po začatí kurzu zmeniť dátum alebo kurz, musíte odoslať oficiálnu žiadosť a konzultovať to s riaditeľom konkrétneho kurzu. Ten potvrdí, či je prestup možný. Školy sa snažia vyjsť v ústrety.

Každý kemp má vlastné storno podmienky v prípade zrušenia pobytu. 

Príklad storna kempu Exsportise:

 • Do 1. mája: vrátenie všetkých zaplatených poplatkov v plnej výške
 • Po 1. máji a viac ako 44 dní pred: – zaplatenie poplatku za rezerváciu: strata zálohy
 • 30-44 dní pred nástupom: strata 50 % z celého poplatku za kurz
 • Menej ako 30 dní pred začiatkom kurzu (alebo po jeho začatí): strata 100 % celého poplatku za kurz.
Odkaz na Cancellation policy kempu Exsportise: https://exsportise.co.uk/terms-conditions
Základné informácie o kempe:

Všetky programy sú určené pre deti vo veku od 9 do max. 17 rokov (v deň konania kempu). Kemp je vhodný pre študentov všetkých akademických a športových úrovní, ktorí používajú angličtinu ako druhý jazyk. Väčšina detí absolvuje v kempe 2 týždne, čo je dostatočný čas na aklimatizáciu a zlepšenie jazykových a športových zručností detí. Rodiny z krajín, kde existuje dlhodobá tradícia letných kempov, napríklad z Talianska alebo Francúzska, posielajú deti dokonca na celý mesiac.

Pobyty sú zábavné, inšpiratívne, ale aj náročné. Kemp umožňuje študentom ochutnať život v zahraničí, osamostatniť sa a zároveň dáva rodičom možnosť absolvovať vlastnú dovolenku individuálne bez detí.

Program je starostlivo navrhnutý tak, aby deťom poskytol možnosť reálne sa zlepšiť v angličtine, prehĺbiť vedomosti v konkrétnej akademickej oblasti a vďaka profesionálnemu tréningu si viditeľne zlepšiť zručnosti vo vybranom športe. Deti majú možnosť vybrať si buď kombináciu 3 hodín angličtiny a 3 hodín športu, 6 hodín angličtiny, 6 hodín športu, alebo 6 hodín športu (v 2 rôznych športoch).

Deti, ktoré nie sú športovo založené, si môžu zvoliť akademické štúdium v konkrétnej záujmovej oblasti namiesto športu (napr. Drama, Robotics, Leadership, Law, Art, Blockchain, Photography, atp.)

Na kemp sa deti idú učiť po anglicky a deťom stačí základná školská znalosť anglického jazyka. 

Počas celého pobytu v kempe sa hovorí anglicky.  V kurzoch sú študenti fakticky z celého sveta. Dieťa bude na začiatku zaradené do skupiny podľa svojej úrovne. Hovoriť po anglicky za každých okolností je najrýchlejší spôsob, ako sa v nej zlepšiť! Kempy sa snažia, aby bolo v turnuse maximálne iba 20 % účastníkov konkrétnej národnosti – aby zaručili, že sa vždy a všade hovorí iba po anglicky. Tak si študenti môžu užiť skutočný medzinárodný zážitok.

Všetci študenti dostanú certifikát o úspešnom absolvovaní letnej školy a výstupnú akademickú (športovú) správu z kurzu, ktorý si zvolili, vrátane hodnotenia a odporúčaní do budúcnosťi. Deti, ktoré absolvujú Oxford Summer Courses, získajú aj odporúčací list, ktorý vedia využiť pri hlásení sa na prestížne univerzity v budúcnosti.

Ubytovanie a starostlivosť:

Všetci lektori sú kvalifikovaní vo svojich predmetoch a sú úspešní profesionáli vo svojom odbore. Sú nadšení pre svoj predmet a snažia sa, aby bol výučbový proces zábavný a každý študent dostal najlepší možný servis.

Mnohí z nich sú učiteľmi, profesormi a trénermi na plný úväzok a sú odhodlaní zabezpečiť, aby deti mali nezabudnuteľný zážitok. Všetok personál prechádza policajnou kontrolou a musí mať čistý trestný register. Kemp má vlastnú zdravotnú ambulanciu a zdravotnícky personál a je situovaný v blízkosti všeobecného lekára alebo nemocnice.

Na mieste je k dispozícii tím tzv. „Well-being“, ktorého úlohou je zabezpečiť bezpečnosť a pohodu každého študenta, nielen fyzicky, ale aj emocionálne. Tím pomáha s každodennými úlohami, ako je zabezpečenie toho, aby sa študenti každý deň dostali na správne miesto v správnom čase, aby sa dobre najedli a mali dostatok spánku. Členovia tímu sú starostlivo vyberaní a školení externými orgánmi v oblasti ochrany detí a prvej pomoci, ako aj interným školiacim programom. Učitelia a vedúci zamestnanci majú rozsiahle skúsenosti s prácou s deťmi žijúcimi na mieste počas celého roka, preto sú pripravení zabezpečiť študentom letnej školy skvelú skúsenosť.

Deti sú ubytované v areáli kempu v jedinečných školských zariadeniach elitných britských inštitúcií. Naše partnerské organizácie s extra starostlivosťou vyberajú miesta pre letné tábory tak, aby zabezpečili prístup k najlepším športovým zariadeniam, v bezpečnom a inšpiratívnom prostredí a v rozumnej vzdialenosti od hlavných letísk v Londýne.

Ubytovanie zahŕňa rôzne typy izieb – jednolôžkové, dvojlôžkové a štvorlôžkové izby s vlastnými alebo spoločnými kúpeľňami. Okrem detí sú v kempe ubytovaní aj zamestnanci kempu a personál zabezpečujúci zdravie a pohodu detí počas pobytu.

Ubytovanie ponúka kombináciu jednolôžkových, dvojlôžkových a trojlôžkových izieb. Ak preferujete konkrétny typ izby alebo chcete, aby vaše dieťa zdieľalo izbu s konkrétnou osobou, môžete požiadať o splnenie týchto požiadaviek pred začatím kempu. Osoba musí byť rovnakého pohlavia ako vaše dieťa a medzi študentmi nesmie byť vekový rozdiel väčší ako 2 roky. Študenti, ktorí sú v izbe s ostatnými, budú podobného veku, no zvyčajne budú inej národnosti

Kempy považujú za extra dôležité ponúkať zdravé a vyvážené jedlá pre svojich študentov. V ponuke sú rôzne druhy jedál, vrátane vegetariánskych jedál, z ktorých si deti môžu a budú vedieť vybrať.Ak máte špeciálne požiadavky na stravu, školy sú schopné vyhovieť. Stačí, ak ich oznámite škole najneskôr 4 týždne pred začiatkom kempu. 

Práčovňa je bezplatná služba poskytovaná zamestnancami. Pranie sa vykonáva raz týždenne. Odporúčame priniesť vrecúško na bielizeň a označiť všetok odev a veci menovkami vášho dieťaťa.

Pred začiatkom kurzu dostanete informačný balík pre rodičov, ktorý obsahuje priamu e-mailovú adresu a kontaktné telefónne čísla. Môžete taktiež zavolať na mobilné telefónne číslo vášho dieťaťa. Je však potrebné si uvedomiť, že študenti nemusia mať mobilné telefóny stále k dispozícii (ako je uvedené v pravidlách kempov ohľadom používania mobilných telefónov). Nové prostredie a neznámi ľudia môžu byť pre deti veľkým dobrodružstvom. Kemp a zamestnanci pomáhajú študentom usadiť sa a zvyčajne každá túžba po domove ustúpi, keď sa dieťa udomácni a začne sa zapájať do aktivít. Aby sa podporila nezávislosť detí a minimalizovala sa túžbu po domove, odporúčame obmedziť kontakt s domovom počas prvých pár dní. To pomáha dieťaťu usadiť sa a užiť si letný kemp. Zamestnanci sú školení na identifikovanie akýchkoľvek emocionálnych problémov, alebo zmien v správaní študentov a poskytnú dieťaťu podporu, aby mohlo čo najlepšie využiť svoj čas na kempe.

Kempy ponúkajú jeden z najštedrejších pomerov počtu zamestnancov k počtu študentov (cca 1:6) a berú starostlivosť, zdravie a bezpečnosť detí mimoriadne vážne! Nižšie nájdete jednoduchý diagram funkcií zamestnancov starajúcich sa o deti počas jedného konkrétneho týždňa v UK.

 • Camp Director – Riaditeľ tábora – zodpovedný za celý tábor
 • Assistant Camp Director – Zástupca riaditeľa tábora – CD č. 2 a zodpovedný za celý tábor, keď je CD mimo pracoviska.
 • Camp Operations Manager – Vedúci prevádzky tábora – všetka táborová administratíva (zoznamy izieb, obedové balíčky, spojenie dopravy s kanceláriou)
 • Camp Liaison Officer – Táborový styčný dôstojník – výlučne zodpovedný za všetku komunikáciu s rodičmi v tábore
 • Camp Manager – Vedúci tábora – vedúci zamestnanec v internáte (niečo ako „housemaster“
 • Camp Leader – Vedúci tábora – mladší zamestnanci
 • Sport Director / Head Coach – Športový riaditeľ / hlavný tréner – zodpovedný za aktivity „na ihrisku“ / „na kurte“
 • Sports Coach – Športový tréner – na ihrisku / kurte!
 • Director of Studies – Študijný riaditeľ – zodpovedný za zážitok z EFL v triede
 • EFL Teacher – Jazykový učiteľ EFL v triede!
 • Nurse – Zdravotná sestra – podávanie všetkých liekov/sledovanie ochorení atď. (bude na mieste od pondelka do piatka od 9:00 do 17:00)
 • Physio / Sports Therapist – Fyzioterapeut/športový terapeut – bude na ihrisku počas športových stretnutí a bude viesť každodenné „stránky“ pre prípad zranenia.
 • On-call Private Doctor – Súkromný lekár na zavolanie – k dispozícii na diaľku (aby sa zabránilo nadmernému zaťaženiu NHS + výhodou je rýchlosť reakcie)
Pravidlá kempu:

Denný harmonogram  (Total Football program):

 • 7:45      Budíček – Raňajky.
 • 9:00      Príprava a video analýza technických zručností
 • 9:30      Tréning: technické workshopy, „malé hry“, atp.
 • 12:00    Obed
 • 14:00    Vzdelávací program (nutričné rady, prevencia zranení,…)
 • 15:00    Tréning: použitie technických zručností z ranného tréningu v hre, zápas/súťaž – trestné kopy – malý snack
 • 17:30    Sprcha, ďalšie futbalové aktivity + hry s dohľadom animátorov.
 • 19:30    Večera a večerné zábavy (role-playing hry, animácie,…)
 • 22:30    Lights out

Politika kempu, správanie, hodnoty a normy správania sú navrhnuté tak, aby každý študent vedel, čo sa od neho očakáva a aby škola ponúkla pobyt každému študentovi v bezpečnom a príjemnom prostredí. Po príchode dostane študent kópiu táborových pravidiel a po podpísaní s nimi súhlasí. V prípade akýchkoľvek konfliktov, bitiek, verbálneho alebo fyzického zastrašovania a pretrvávajúceho zlého správania reagujú školy a zamestnanci okamžite a rýchlo. Konzumácia alkoholu, tabaku a drog je prísne zakázaná!

Kempy žiadajú študentov, aby odložili svoje telefóny a cennosti do tzv. „kempovej banky“ na úschovu a tak zabezpečia, aby ich počas pobytu zbytočne nerozptyľovali. Každý večer dostanú študenti svoje telefóny späť, aby zavolali domov a vybavili si správy predtým, ako ich pred spaním vrátia opäť do „banky“. Systém zaisťuje, že sa každý dobre vyspí, vytvára zdravú spoločenskú atmosféru, ktorá podporuje živú interakciu a nové priateľstvá.

Nakoľko študenti počas kurzu pôjdu na výlety alebo budú chcieť nakupovať drobnosti v bufete, odporúča sa študentom pribaliť na cestu aj vreckové. Avšak študenti sú zvyknutí minúť toľko, koľko im je dané – aj preto je veľkosť vreckového individuálna. V priemere deti dostanú okolo 50-70 libier na 2 týždne.

Lieky a ochorenie:

Špeciálny tím bude k dispozícii pre deti hneď po príchode, aby prediskutovali všetky lieky, ktoré si dieťa prinesie na tábor. Uistite sa, že ste zdokumentovali dávkovanie a frekvenciu všetkých liekov, ktoré dieťa so sebou prinesie. Ak má dieťa špeciálne lieky, nezabudnite poslať poznámky a pokyny od lekára. Personál uloží lieky na bezpečnom mieste a pomôže dieťaťu s ich užívaním v správnom čase a dávke. Ak má vaše dieťa zranenia pred nástupom na tábor, a ktoré mu nebránia v účasti, prosím, informujte kemp písomne čo najpodrobnejšie, aby boli zamestnanci kempu pripravení situáciu monitorovať.

Ak sa dieťa zraní a nemôže pokračovať v športových aktivitách kempu, ponúkne sa mu alternatíva jazykového alebo akademického charakteru. V prípade vážnych zranení sa situácia rieši individuálne medzi kempom a rodičmi.

Pred príchodom do kempu by si deti mali nové kopačky resp. športovú obuv akéhokoľvek druhu obuť a „rozchodiť“. To znamená, že deti, ktoré si kúpia novú obuv, by si mali obuť aspoň na pár tréningov pred kempom (ideálne opakovane), aby sa vyhli odreninám a aby sa v nich počas kempu cítili pohodlne.

V prípade, že by dieťa nečakane ochorelo, zdravotnícky personál v kempe sa oň postará. V prípade vážnejších zdravotných problémov budú rodičia kontaktovaní, aby sa poskytlo povolenie pre návštevu miestneho lekára a na základe stanovenia diagnózy budú rodičia opäť kontaktovaní, aby sa situácia vyriešila individuálne.

Doprava na kemp:

V cene kempu je  ubytovanie, celodenná strava a nápoje, večerný program, exkurzie, animátori, letenku a bežné cestovné poistenie si zabezpečujú na všetkých kempoch v rámci EÚ rodičia (s našou pomocou) individuálne.

Vśetky kempy ponúkajú buď bezplatný alebo platený prevoz detí z hlavných letísk (v UK je toLondýn Heathrow, Gatwick a Stansted) ako súčasť pobytu.

Táto služba je k dispozícii v deň príchodu na kemp medzi 9:00 a 16:00 hod. Školy poskytujú tiež odvoz späať na letiská. Služba je k dispozícii v sobotu v deň ukončenia kempu medzi 11:00 a 18:00 hod. Ak chcete využiť túto službu, musíte si zarezervovať let, ktorý príde / odletí v uvedených časoch. Transfery po prílete alebo pred odletom mimo týchto hodín môžu byť účtované poplatkom priamo kempom. Napríklad kemp Exsportise a BSS poskytujú prevoz zdarma ako súčasť kempu.

Rozumieme, že ako rodič môžete mať obavy, keď váš dieťa cestuje samo. Avšak so službou pre tzv. „maloleté osoby bez sprievodu“ (UM – Unaccompanied Minor), môžete mať istotu, že o vaše dieťa bude postarané pred, počas a po lete. Pre väčšinu leteckých spoločností je služba UM povinná pre deti do 12 rokov, avšak môžete ju rezervovať aj pre maloleté osoby vo veku od 12 do 17 rokov.

Upozorňujeme, že v prípade zrušenia letu alebo problémov s pripojením na ďalší let, deti vo veku od 12 do 17 rokov, ktoré nemajú rezervovanú službu UM, nebudú mať nárok na špeciálnu asistenciu. Je dôležité vždy kontaktovať konkrétnu leteckú spoločnosť pred rezerváciou letenky, aby ste sa uistili, že služba UM je k dispozícii.

Špecifické pokyny pre sprevádzané deti podľa veku:

 • Do 2 rokov: Musia byť vždy sprevádzané dospelou osobou vo veku najmenej 18 rokov.
 • 2 – 4 roky: Smú cestovať len s rodičovským súrodencom/poručníkom vo veku najmenej 16 rokov alebo osobou vo veku najmenej 18 rokov.
 • 5 – 11 rokov: Ak cestujú sami, služba UM je povinná a sprievodná osoba musí mať aspoň 12 rokov.
 • 12 – 17 rokov: Služba UM je k dispozícii na požiadanie, ale nie je povinná.

Služba UM je navrhnutá tak, aby zabezpečila hladký a bezpečný priebeh ich cesty. Letenky pre neplnoletých cestujúcich bez sprievodu nie je väčšinou možné rezervovať online. Pre rezerváciu služby Unaccompanied Minor (UM) sa prosím obráťte na customer services konkrétnej leteckej spoločnosti.

Je dôležité zabezpečiť, aby boli všetky potrebné cestovné doklady k dispozícii pred cestou Vášho dieťaťa. Vo svojom PC vyplníte tzv. asistenčný formulár (Handling Advice Form) a vytlačte dostatočný počet kópií. Vaše dieťa bude potrebovať štyri kópie formulára pre každý úsek svojej cesty.

Napríklad, ak cestuje z Viedne do Zurichu a naspäť do Viedne, bude dieťa potrebovať celkovo osem kópií. Podpísaním formulára potvrdzujete, že budete zodpovedný/á za náklady na jedlo, ubytovanie alebo prepravu, ak určená osoba nesplní povinnosť stretnúť sa s Vaším dieťaťom na cieľovom letisku a Vaše dieťa sa musí vrátiť späť do prvotnej destinácie.

 • Odovzdanie – odlet: Jeden z rodičov alebo poverený dospelý musí sprevádzať dieťa na check-in pult spolu s podpísanými formulármi asistencie.
 • Na letisku: Odborný personál leteckej spoločnosti prevzne Vaše dieťa od check-in pultu a bude s ním cez pasovú kontrolu, bezpečnostnú kontrolu až po bránu. Osoba, ktorá dieťa priviedla na letisko, musí zostať na letisku až do odletu letu.
 • Na palube lietadla: Crew member privíta Vaše dieťa na palube lietadla a bude sa o neho starať počas celého letu.
 • Na cieľovom letisku: Po pristátí privítajú asistenční pracovníci Vaše dieťa na bráne a sprevádzajú ho ďalej cez pasovú kontrolu a colnú kontrolu. Osoba, ktorá bude dieťa vyzdvihovať na cieľovom letisku, musí prísť včas na terminál, byť dospelým a mať preukaz totožnosti.

Ceny: Ceny za službu pre neplnoletých cestujúcich sú účtované napr.  spoločnosťou napr. SWISS na dieťa a na sektor – pre lety vo vnútri Švajčiarska a v Európe je cena 95 CHF, 85 EUR alebo 95 USD.

 • Wizzair neponúka služby sprievodu maloletej osoby. Deti pod 16 rokov musia cestovať s osobou staršou ako 16 rokov. Odkaz na stránku TU.
 • Swiss Airlines ponúka službu sprievodu pre deti pod 12 rokov. Deti staršie ako 12 rokov môžu cestovať sami. Cena služby je približne 90€. Odkaz na stránkuTU.
 • Lufthansa ponúka pre deti vo veku 5-11 rokov možnosť letieť len s využitím „Lufthansa supervision service“. Táto možnosť sa nedá rezervovať online, ale prostredníctvom Lufthansa Service Centre, alebo v predajni lístkov Lufthansa. Dieťa dostane žltú tašku, ktorú by malo mať počas celej cesty na sebe. Na to aby dieťa mohlo byť prihlásené na „Lufthansa supervision service“ potrebuje platný pas, víza do krajiny kde cestuje, potvrdenie o cestovnom poistení a súhlas zákonného zástupcu. Odporúča sa aj vytlačený lístok s prípadnými alergiami na jedlo. Cena služby na lety vrámci EU je 85€. Deti nad 12 rokov môžu cestovať bez obmedzenia, no môže sa naňho dohliadať, v prípade že si to želajú rodiča. Odkaz na stránku TU.
 • British Airways vyžaduje minimálny vek osoby, ktorá môže cestovať samostatne cez British Airways a to 14 rokov. Všetci mladí cestujúci mladší ako 16 rokov, ktorí cestujú sami, musia pred cestou vyplniť formulár súhlasu rodiča/zákonného zástupcu bez ohľadu na to, kedy bola rezervácia vykonaná. Odkaz na stránku TU.
 • Austrian Airlines, tu je asistencia je povinná pre deti vo veku medzi piatimi a jedenástimi rokmi, ale je možné ju rezervovať aj pre deti do sedemnástich rokov. Odkaz na stránku TU.
 • Ryanair neumožňuje deťom pod 16 rokov cestovať bez doprovodu osoby nad 16 rokov. RA žiaľ neposkytuje službu doprovodu dieťaťa. Nie je potrebný súhlas rodiča, ale dieťa pod 16 rokov musí osobu poznať. Musia mať spoločnú rezerváciu letenky. Odkaz na stránku TU.

Deti prevezme špecializovaný tím zamestnancov, ktorý pôsobí na vybraných letiskách v dňoch príletu a odletu. Po príchode do príletovej haly sa personál stretne s vašimi deťmi. Personál bude mať nápis so názvom školy na viditeľnom mieste v príletovej časti letiska a vaše deti budú sprevádzané z tohto miesta až do miesta kempu. V deň odletu zamestnanci kempu pomôžu deťom s Check-in na letisku. Školy sú schopné takisto zabezpečiť prepravu vašich detí k službe leteckej spoločnosti pre „maloletých bez sprievodu“.

V závislosti od krajiny, z ktorej cestujete, sa požiadavky na vstup do Spojeného kráľovstva budú líšiť. Ak cestujete v rámci EÚ priestoru (a teda Slovenska, resp. Českej republiky), dieťa nebude potrebovať víza na vstup do Spojeného kráľovstva.

 Je dôležité sa s vaším dieťaťom vopred porozprávať o plánovanej ceste. Odpovedzte na jeho otázky a povzbudte ho, aby sa tešilo na nadchádzajúce dobrodružstvo. Vysvetlite im, čo sa stane počas cesty a kto ich bude čakať na cieľovej stanici. Uistite sa, že vaše dieťa je pred cestou dostatočne vyspaté a má všetko, čo potrebuje vo svojej príručnej batožine.