Jazykové pobyty v zahraničí
Letná akadémia Charterhouse predstavuje pre medzinárodných študentov vo veku 10-17 rokov exkluzívnu príležitosť stráviť čas v jednej z najelitnejších a najhistorickejších akademických inštitúcií Spojeného kráľovstva.

Tábor sa koná v rozsiahlej a inšpiratívnej lokalite o rozlohe 100 hektárov na juhu Londýna a ponúka široké spektrum akademických predmetov a voliteľných aktivít, ktoré podporujú rozvoj kritického myslenia a samostatnosti.

Letný kemp, navrhnutý tak, aby ponúkol rovnakú akademickú kvalitu ako štúdium počas celej školskej ročníka na Charterhouse College, poskytuje študentom možnosť zlepšiť svoje vedomosti v nových a zaujímavých oblastiach a zároveň si užiť príjemné letné dni plné aktivít a stretnutí s novými priateľmi z celého sveta.

Každý študent si vyberie jeden akademický predmet a jeden voliteľný predmet, ktoré bude študovať počas 14-dňového pobytu na letnej akadémii. Okrem toho budú mať študenti prístup k rôznorodým aktivitám a exkurziám, ktoré ich zoznámia s miestnou kultúrou a históriou a ponúknu príležitosť na aktívne trávenie času.

Po náročnom dni plnom akademických aktivít a zábavy nasleduje večerný program, ktorý slúži na budovanie vzťahov a individuálnej sebadôvery študentov.

Toto je zároveň jediný čas počas dňa, kedy sa všetci účastníci kempu stretávajú spolu. Živé večery sú dôležitou súčasťou atmosféry kempu a sú navrhnuté tak, aby poskytovali možnosť tímovej zábavy.

Študenti sú rozdelení do tímov, ktoré zahŕňajú zástupcov oboch pohlaví, rôzne národnosti a vekové kategórie, čím sa zabezpečuje rozmanitosť a inkluzivita.

Tímové aktivity tvoria základ večerného programu a zahŕňajú rôzne témy, ako napríklad: módnu prehliadku, tématickú hru Mission Impossible alebo Night in Casino, nočný klub, talentovú súťaž, tvorbu kreatívnej reklamy, hru o vlajku alebo teambuilding activities.

Charterhouse: Elitná škola Workshopy 25m bazén Exkurzie 13dňový pobyt Pavilón umenia Výuka angličtiny Vlastné divadlo Vlastná knižnica Bezplatné WiFi Moderné učebne Športová príprava Skvelé ubytovanie Výstupný certifikát Akademická výučba Partner BritishCouncil Plnohodnotná strava

Počítačový tábor

ENGLISH LANGUAGE

Letný tábor Robotic

AI AND BLOCKCHAIN

kurz keramiky

ART

lezecký tábor

SPORTS AND LEADERSHIP

Programovacie a digitálne tábory

ENGLISH FOR ACADEMICS

Letný tábor Robotic

INTRODUCTION TO LAW

Denné počítačové tábory

ROBOTICS AND GAMES

tenisový tábor

TENNIS

ENTREPRENEURSHIP

počítačový tábor

ENGINEERING, TECHN.

tanečný tábor

DRAMA

fotografický tábor

PHOTOGRAPHY

Charterhouse je jednou z najväčších historických škôl v Anglicku a patrí medzi najkrajšie. Školu v roku 1611 založil Thomas Sutton, obchodník a štátny úradník z rodu Tudorov.

Pôvodne bola škola založená spolu s kaplnkou a nemocnicou v bývalom kartuziánskom kláštore z 14. storočia, ktorý sa nachádza v Londýne v blízkosti Smithfieldu. Názov Charterhouse vychádza práve z histórie tohto miesta. Žiaci, ktorí navštevujú túto školu, sú známi ako kartuziáni.

Areál školy kombinuje historické budovy s modernými učebnými apartmánmi a ponúka krásne upravený areál a neuveriteľné športové zariadenia, čím sa radí medzi najlepšie školské priestory v Spojenom kráľovstve.

Ubytovanie pre študentov je zabezpečené v tradičných penziónoch z 19. storočia, ktoré sa nachádzajú v hlavnej budove školy s ohromujúcou architektúrou, pôsobivou históriou a atmosférou. Izby sú pridelené žiakom v závislosti na ich veku, pohlaví a špecializácii.

Charterhouse disponuje rozsiahlym vybavením, ktoré žiakom poskytuje bezkonkurenčné možnosti a príležitosti na objavovanie a rozvíjanie ich vášní a záujmov.

Umelecké oddelenie, ktorého súčasťou je aj tzv. „Art Pavilon“, disponuje galériou, keramickými a textilnými ateliérmi, 3D miestnosťou, temnou komorou pre fotografiu, dielňou pre tlač, IT zariadeniami pre digitálnu fotografiu, film a animácie.

V rámci športových zariadení si žiaci môžu užiť športové centrum s 25-metrovým bazénom, veľkú športovú halu, telocvičňu, tenisové a squashové kurty, tartanovú atletickú dráhu, hokejové ihriská „Astro turf“, množstvo trávnatých futbalových ihrísk a ďalšie.

Výlety:

London
Downtown

Thorpe
Park

Hampton Court

Brighton
beach

Počas tohto dňa budú študenti môcť navštíviť najznámejšie londýnske pamiatky a vychutnať si voľný čas na nakupovanie počas prechádzky pozdĺž ulíc Oxford, Regent a Carnaby Street.

Medzi možnosti programu patria aj plavby loďou po rieke Temži, návšteva London Eye a múzea Madame Tussauds s jeho voskovými figurínami. #Google Maps

 

Rezort Thorpe Park predstavuje vynikajúce miesto pre všetkých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zábavu. Jeho atrakcie a živé podujatia ho radia medzi najvyhľadávanejšie miesta pre adrenalínových nadšencov. S niektorými z najpopulárnejších horských dráh v Spojenom kráľovstve ponúka unikátne zážitky, z ktorých niektoré sú nenapodobiteľné. Jednou z nich je horská dráha Stealth, ktorá dokáže za necelých 2,5 sekundy vystreliť posádku na rýchlosť 125 km/h do výšky 60 metrov. #Google Maps

Spoznáte domov Henricha VIII, kde môžete zažiť históriu a súkromný život kráľa, jeho manželiek a detí v svete tudorskej renesancie!

Objavíte Henryho Veľkú sieň a tudorskej kuchyne.

Preskúmate veľkolepý barokový palác postavený pre Williama III a Mary II a objavte vonkajšie priestory Hampton Court Palace a jeho 60-hektárové nádherné záhrady.

#Google Maps

Brighton vo východnom Sussexe je pulzujúce a moderné britské prímorské mesto. Je známe práve pre historické zákutia, reštaurácie a tradičnú prímorskú zábavu.

Pre deti je to ideálne miesto na strávenie dňa a užívanie si prímorského letoviska s rušnou plážou a príjemnou atmosférou. Okrem kúpania a slnenia na pláži môžu deti navštíviť Sea Life Brighton, kde sa stretnú s viac ako 5 000 morskými tvormi, alebo Brighton Pier, kde si môžu zahrať hry, užiť si adrenalínové atrakcie a vychutnať si tradičné anglické občerstvenie.#Google Maps